powiększanie ust

Powiększanie ust najpopularniejsze metody

Angelina Joli, Merlin Monroe, Scarlett Johansson – Co łączy wszystkie te panie? Oczywiście kilka rzeczy, ale jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech są ponętne i zmysłowe usta. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet na całym świecie chciałoby mieć takie same usta. Dzięki medycynie estetycznej nie jest to ani trudne ani bardzo kosztowne. Najtrudniejszym jest wybór odpowiedniej metody. Dlatego dziś postaramy się przedstawić Państwu najpopularniejsze sposoby na powiększanie ust. Zapraszamy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jest to najpopularniejsza obecnie metoda, dająca szybkie, lecz stosunkowo nietrwałe efekty utrzymujące się od 6 do 12 miesięcy. Metoda ta jest bardzo bezpieczna, gdyż kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w naszym organizmie. Dzięki temu jest dobrze tolerowany, a skutki uboczne są niezwykle rzadkie, a do ich pojawienia się częściej przyczynia się niekompetencja lekarza niż stosowany preparat. Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma już bogate doświadczenie, przez co zostało dobrze przebadane i sprawdzone. Dzięki swoim właściwością kwas hialuronowy pozwala zmieniać i modelować kształt ust, likwiduje zmarszczki wokół oraz wygładza usta. Więcej na stronie https://kwel-med.pl/medycyna-estetyczna/twarz/powiekszanie-ust-kwasem-hialuronowym/

 

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Metoda ta jest niemalże identyczna, co powiększanie ust kwasem hialuronowym z tym, że wypełniaczem jest tłuszcz poprany z naszego ciała i odpowiednio przygotowany. Podobnie też jak w przypadku kwasu ryzyko powikłań jest bardzo niskie, w końcu używamy środka pochodzącego z naszego ciała. Zabieg trwa od 30 do 90 minut i wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym. Końcowe efekty widoczne są po zejściu opuchlizny po kilku dniach jednak w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego utrzymują się znacznie dłużej, nawet wiele lat.

Mezoterapia ust

Mezoterapia ust jest zabiegiem bardzo podobnym do wyżej opisanych jednak zamiast wypełniacza do ust wstrzykuje się preparat odżywczy. Jest on indywidualnie dobierany pod kontem efektu jaki pacjent chciałby osiągnąć. Mogą to być: witaminy, aminokwasy, sole nieorganiczne, kolagen, fibrynę, osocze krwi, koenzymy lub peptydy. Najczęściej jednak wypełnienie stanowi połączenie kilku składników. Efekty i ich trwałość uzależniona jest w tym przypadku od użytego preparatu.

Metody chirurgiczne

Po za mało inwazyjnymi metodami pozostały nam jeszcze te bardziej skomplikowane zaliczane do zabiegów chirurgii plastycznej. Do najbardziej znanych zabiegów tego typu należy implant silikonowy lub gore-tex’owy, czyli podobnie jak to jest w przypadku powiększania piersi pod skórę wprowadzany jest stały implant. Metoda ta jest w miarę bezpieczna a w razie wystąpienia efektów niepożądanych można taki implant usunąć. Kolejną metodą chirurgiczną jest tak zwany Lip-lift. W dużym skrócie polega ona na wycięciu u podstawy nosa małego paska skóry. Istnieje kilka technik umożliwiających uzyskanie konkretnego efektu: bullhorn lip lift, gullwing lip lift, corner lip lift oraz korium.
Obecnie klienci wolą jednak metody mniej inwazyjne a chirurgiczne wybierają wtedy, gdy inne nie przynoszą efektów.